جایگاه A

زنان عامل هویت‌ یافتگی جامعه

نخستین کنفرانس علمی بین‌المللی زن و مقاومت در اندیشه دانشمندان جهان با هدف تبیین نقش بی‌بدیل زنان در عرصه مقاومت، تبیین نقش و تأثیر زنان مجاهد در مبارزه با استکبار و استعمار جهانی و همچنین بررسی راهکارهای اجرایی و رسانه‌ای نهادینه‌سازی الگوها و اسوه‌های صبر و مقاومت در جهان معاصر به همت سازمان و با همکاری معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و جامعه‌المصطفی العالمیه، در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

 

در این مراسم سردار بهمن کارگر، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در سخنانی بیان کرد: زنان در عرصه‌های مختلف علمی و اجتماعی همواره نقش سازنده دارند و در راه اعتلای علمی و اجتماعی گام‌های مؤثری برداشته‌اند.

 

وی افزود: همچنین زنان در دوران انقلاب اسلامی حضور پررنگی داشتند. آنها پایه‌گذار بسیاری از حرکت‌های بدیع و انسان‌ساز در طول تاریخ بوده‌اند. از همین‌رو اشکال شگرفی از حضور زنان در جامعه به یادگار مانده است که می‌توان گفت زنان هویت‌یافتگی را در عرصه‌های مختلف به ظهور رسانده‌اند. آنها نهضت‌هایی همچون عاشورا را ماندگار کردند و در عصر ما نیز در دوران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت اسلامی بسیار خوب درخشیده‌اند و حیات‌بخش بوده‌اند. آنها از پیش قراولان مبارزه با استعمار بودند.


نویسنده : Modiriat
دسته بندی :  اخبار هنری
بالا